ANASAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI
  Drop Down Menu
ENG
   
 
Drop Down Menu   MİLLİ REASÜRANS SANAT GALERİSİ    
 

Milli Reasürans Sanat Galerisi’nin öyküsü, 1994 yılında, Milli Reasürans’ın Teşvikiye’de inşa edilen kompleksinin bir bölümünü sanat ve kültür etkinlikleri için ayırması, bu alanda bir kütüphane, bir oditoryum ve bir galeri düzenlemesi ile başlamıştır.

Milli Reasürans Sanat Galerisi, kuruluşundan bu yana sanat çevrelerinde yankılar uyandıran ve ilgiyle izlenen yüz elliye yakın sergi düzenlemiş, çoğu sanat literatürüne giren yüzden fazla kitap yayınlamıştır. Bu kitaplarda önemli yazar ve sanat eleştirmenlerinin değerlendirmeleri yer almaktadır.

Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde düzenlenen sergilerden bir kısmı yurt dışında da (Almanya, Slovenya, Bosna-Hersek, Gürcistan, Finlandiya vb.) sergilenmektedir. 2005 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında birçok üniversite ve uluslararası müzede sergilenen “Doğu Karadeniz’de Kırsal Mimari” sergisinin yanı sıra Mylasa Labraunda/Milas Çomakdağ Sergisi de yurt dışındaki önemli müze ve üniversitelerden davet almaktadır.

Milli Reasurans Sanat Galerisi "20 Yılın Ötesine Taşınan Bir Sanat Belleği" sergisi vesilesi ile galerinin geçmişten bu güne dek süregelen deneyimine dair bir kısa belgesel hazırladı.
https://www.youtube.com/watch?v=LtaRNDCfn0s&sns=em

Sergi ve yayınlarla ile ilgili her türlü bilgiye www.millireasuranssanatgalerisi.com adresinden ulaşma imkânı bulunmaktadır.

   
     
 
   
         
    Yasal Bilgilendirme